top of page

Açı pozisyon göstergesi 

Model OB24AD

açısal ölçüm göstergesi açı pozisyon göstergesi açı ölçer

Açı Pozisyon Göstergesi -  OB24AD

- 5 digit LCD ekran 

- Harici 24V Besleme 

- Koruma derecesi IP54

- Sistem doğruluğu 0.05 ° ±

- Sıfırlama fonksiyonu

- Doğrudan ofset değeri girişi

- Boyut 73.7 * 36.2 * 32.1mm

- Ölçüm / Ekran aralığı 0 ° - 90 ° ±

- Çözünürlük  0.05 ° / 0.15 ° / 0.5 °°

- Sensör yer çekimine göre açı gösterir

- Ağırlık 0.35kg

- Güç kablosu; 1 m

- Sensör : 2 m kablolu 

 

        Profesyonel makine üreticilerinin kullandığı aksesuarlar olarak sunduğumuz açı pozisyon göstergesi, yaygın olarak kullanılmakla beraber açı pozisyon göstergesi açı sensörü ile birlikte özel makine ve proses gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. İvme sensörü teknolojisi ile yerçekimi kurallarına göre açı pozisyon göstergeleri açı konum bilgisini verir, kullanımı basit ve pratik olan fonksiyonel kompakt bir ürün olarak tercih edilmektedir ..

 

Ürün Açıklaması ;

 

      Açı pozisyonu veya konumu belirlemek için, bir ölçümleme gerektiğinde hareketli parçalardan oluşan bir ünitenin açı pozisyon konum ve hareket kabiliyetinin ölçümlenmesi için tasarlanan bir ivme açı sensörü ile çalışan gösterge üründür. Bu açı gösterge ve açı sensörü bir takım olarak tek parça bir dijital sayıcıdır,  Açı konum değerini göstergede dijital olarak (0,1) hassasiyetle gösterir.  Açısal gösterge olarak değişken açı pozisyon konumlarında, örneğin mekanik olarak hazırlanmış iki hareketli ünitenin açı sensörünün bir üniteye sabitlenmesiyle açı sensöründen alınan bilgi bağımsız olarak panel montajı yapılmış açı göstergesinden açısal pozisyon değeri alınır,  kullanımı ve uygulaması son derece basit ve ekonomik bir üründür..  İvme açı sensörü 2 metre kablo boyu ve açı göstergesi ile birlikte 24 vdc beslemeli olarak çalışır, açı göstergesi üzerinden açı ofset değer girişleride yapılabilmektedir açısal gösterge üzerinden açı ölçümü yaparken istenilen konumda resetleme yapılabilmektedir 

 

Uygulama Alanları ;

 

     Uygulamaları çok sayıda Baskı Presleri, Katlama Makineleri, Tekstil Makineleri, Paketleme Makineleri, Kağıt ve Selüloz Makineleri, Metal Şekillendirme ve Kesme Makineleri, Hareket kontrolleri, Değişken hız ekipmanları, Gıda işleme Makinaları, Pişirme ve ekipmanları karıştırma, Uygulama makineleri, Paketleme, Ağaç İşleme, Tekstil, Baskı, Dönüştürme, Ambalaj makine imalatında, Ahşap ve alüminyum makine imalatında, Saç işleme, Serigrafi baskı, Dolum ve konveyör Baskı makineleri,Paketleme makineleri ve Takım tezğahları. Vb. makine sistemlerinde doğrusal ve açısal ölçümlemeler için kompakt bir ürün olarak tercih edilir ve  bu tür kullanımlar için idealdir..Ürün İsmlendirmeleri ; Ürün için Açı Pozisyon numaratörü, Açı Mekanik numaratörü, Açı pozisyon göstergesi, Dijital Açı sayacı, Açı Dijital sayıcı, Açı Dijital metre, Angle Position indicator, Açı sayıcı, Açı Metre sayıcı, Açısal pozisyon göstergesi, Açı pozisyon kontrol, Açı kontrol, Açı kontrol Göstergesi, açı konum göstergesi olarak isimlendirilirler.

 

 

Açı pozisyon göstergesi tanıtımı - Video

Açı pozisyon göstergesi örnek resimler  
Diğer pozisyon göstergeleri
pilli doğrusal pozisyon gösterge
Pilli Pozisyon Göstergesi OBPD
linear position indicator display
açısal ölçüm göstergesi
Adet tur sayıcı numaratör dijital adet sayıcı
Pilli Pozisyon Göstergesi OBPD2
Açı Pozisyon Göstergesi OB24AD
Manyetik dijital tur sayıcı MDTS
Takometre devir sayaç rpm gçstergesi
Dijital takometre OBDT
bottom of page