top of page

Dijital pozisyon göstergesi

Model OBPD

battery-powered linear measurement display
Pilli Pozisyon Göstergesi -  OBPD

: Dijital pozisyon göstergesi OBPD

: Işıklı yüksek kontrastlı LCD 
: 5 digit LCD 
: Boyut 73.7 * 36.2 * 32.1mm
: Ağırlık 0.35kg
: Hareket hızı Max 5m / s
: Sensör kablo uzunluğu  max 2m
: Koruma derecesi IP54
: Sıfırlama fonksiyonu
: Doğrudan ofset değeri girişi
: Besleme 2 adet AA 1.5V pil
: Ekran Çözünürlüğü 0.01 / 0.05 / 0.1 / 1
: Doğruluğu ± (0.03 + 0.01 * L) mm 

 

       Profesyonel makine üreticilerinin kullandığı aksesuarlar olarak sunduğumuz ( linear ) doğrusal pozisyon göstergesi yaygın olarak kullanılmakla beraber Doğrusal pozisyon göstergesi manyetik sensörü ile birlikte özel makine ve proses gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır aynı zamanda ( Linear position display ) doğrusal Pozisyon Göstergeleri kullanımı basit ve fonksiyonel pratik olan kompakt bir ürün olarak tercih edilmektedir ..

 

Ürün Açıklaması ;

 

      pozisyon veya konum için bir ölçümleme gerektiğinde hareketli parçalardan oluşan bir ünitenin  pozisyon konum ve hareket kabiliyetinin ölçümlenmesi için tasarlanan bir manyetik sensör ve gösterge üründür. Bu ( linear position display ) doğrusal konum gösterge ve manyetik sensörü bir takım olarak tek parça bir dijital sayıcıdır,  Doğrusal konum değerini göstergede dijital olarak  (0,01) hassasiyetle gösterir.  Doğrusal ( linear ) gösterge  değişken  pozisyon konumlarında, örneğin mekanik olarak hazırlanmış iki hareketli ünitenin üzerinde, doğrusal manyetik pozisyon okuma sensörünün ve manyetik mıknatıs bantının bir üniteye sabitlenmesiyle hareketten elde edilen yerdeğiştirme konum bilgisi sensörün banttan aldığı bilgi ile ölçümleme yapılır. Alınan bilgi bağımsız olarak panel montajı yapılmış göstergesinden doğrusal  pozisyon değeri okunur.Kullanımı ve uygulaması çok basit ve ekonomik bir üründür.. Mantetik sensör 1 metre kablo boyu ve  göstergesi ile birlikte 2 adet kalem pil ile beslemeli olarak çalışır, göstergesi üzerinden  ofset değer girişleride yapılabilmektedir doğrusal ölçüm gösterge üzerinden yapılırken istenilen konumda resetleme yapılabilmektedir ..

Uygulama Alanları ;

 

     Uygulamaları çok sayıda Baskı Presleri, Katlama Makineleri, Tekstil Makineleri, Paketleme Makineleri, Kağıt ve Selüloz Makineleri, Metal Şekillendirme ve Kesme Makineleri, Hareket kontrolleri, Değişken hız ekipmanları, Gıda işleme Makinaları, Pişirme ve ekipmanları karıştırma, Uygulama makineleri, Paketleme, Ağaç İşleme, Tekstil, Baskı, Dönüştürme, Ambalaj makine imalatında, Ahşap ve alüminyum makine imalatında, Saç işleme, Serigrafi baskı, Dolum ve konveyör Baskı makineleri,Paketleme makineleri ve Takım tezğahları. Vb. makine sistemlerinde doğrusal ve açısal ölçümlemeler için kompakt bir ürün olarak tercih edilir ve  bu tür kullanımlar için idealdir..  Ürün İsmlendirmeleri ; Doğrusal Pozisyon numaratörü, Doğrusal Pozisyon göstergesi, linear position display,  dijital konum sayıcı, manyetik pozisyon göstergesi, manyetik sayaç,  Dijital sayıcı, Dijital metre, linear Position indicator display, doğrusal sayıcı, ölçüm Metre sayıcı, doğrusal pozisyon göstergesi, doğrusal pozisyon kontrol, doğrusal kontrol olarak isimlendirilirler.

 

Dijital pozisyon göstergesi - video

Doğrusal pozisyon göstergesi örnek resimler  
Diğer pozisyon göstergeleri
pilli doğrusal pozisyon gösterge
Pilli Pozisyon Göstergesi OBPD
linear position indicator display
açısal ölçüm göstergesi
Adet tur sayıcı numaratör dijital adet sayıcı
Pilli Pozisyon Göstergesi OBPD2
Açı Pozisyon Göstergesi OB24AD
Manyetik dijital tur sayıcı MDTS
Takometre devir sayaç rpm gçstergesi
Dijital takometre OBDT
bottom of page