top of page
Göstergeler

Doğrusal pozisyon göstergesi

Doğrusal pozisyon göstergesi pilli

Pilli Pozisyon Göstergesi OBPD

pozisyon göstergesi lineer cetvel gösterge

Pilli Pozisyon Göstergesi OBPD2

 

       Profesyonel makine üreticilerinin kullandığı aksesuarlar olarak sunduğumuz ( linear ) doğrusal pozisyon göstergesi yaygın olarak kullanılmakla beraber Doğrusal pozisyon göstergesi manyetik sensörü ile birlikte özel makine ve proses gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır aynı zamanda ( Linear position display ) doğrusal Pozisyon Göstergeleri kullanımı basit ve fonksiyonel pratik olan kompakt bir ürün olarak tercih edilmektedir ..

 

Ürün Açıklaması ;

 

      pozisyon veya konum için bir ölçümleme gerektiğinde hareketli parçalardan oluşan bir ünitenin  pozisyon konum ve hareket kabiliyetinin ölçümlenmesi için tasarlanan bir manyetik sensör ve gösterge üründür. Bu ( linear position display ) doğrusal konum gösterge ve manyetik sensörü bir takım olarak tek parça bir dijital sayıcıdır,  Doğrusal konum değerini göstergede dijital olarak  (0,01) hassasiyetle gösterir.  Doğrusal ( linear ) gösterge  değişken  pozisyon konumlarında, örneğin mekanik olarak hazırlanmış iki hareketli ünitenin üzerinde, doğrusal manyetik pozisyon okuma sensörünün ve manyetik mıknatıs bantının bir üniteye sabitlenmesiyle hareketten elde edilen yerdeğiştirme konum bilgisi sensörün banttan aldığı bilgi ile ölçümleme yapılır. Alınan bilgi bağımsız olarak panel montajı yapılmış göstergesinden doğrusal  pozisyon değeri okunur.Kullanımı ve uygulaması çok basit ve ekonomik bir üründür.. Mantetik sensör 1 metre kablo boyu ve  göstergesi ile birlikte 2 adet kalem pil ile beslemeli olarak çalışır, göstergesi üzerinden  ofset değer girişleride yapılabilmektedir doğrusal ölçüm gösterge üzerinden yapılırken istenilen konumda resetleme yapılabilmektedir ..

Uygulama Alanları ;

 

     Uygulamaları çok sayıda Baskı Presleri, Katlama Makineleri, Tekstil Makineleri, Paketleme Makineleri, Kağıt ve Selüloz Makineleri, Metal Şekillendirme ve Kesme Makineleri, Hareket kontrolleri, Değişken hız ekipmanları, Gıda işleme Makinaları, Pişirme ve ekipmanları karıştırma, Uygulama makineleri, Paketleme, Ağaç İşleme, Tekstil, Baskı, Dönüştürme, Ambalaj makine imalatında, Ahşap ve alüminyum makine imalatında, Saç işleme, Serigrafi baskı, Dolum ve konveyör Baskı makineleri,Paketleme makineleri ve Takım tezğahları. Vb. makine sistemlerinde doğrusal ve açısal ölçümlemeler için kompakt bir ürün olarak tercih edilir ve  bu tür kullanımlar için idealdir..  Ürün İsmlendirmeleri ; Doğrusal Pozisyon numaratörü, Doğrusal Pozisyon göstergesi, linear position display,  dijital konum sayıcı, manyetik pozisyon göstergesi, manyetik sayaç,  Dijital sayıcı, Dijital metre, linear Position indicator display, doğrusal sayıcı, ölçüm Metre sayıcı, doğrusal pozisyon göstergesi, doğrusal pozisyon kontrol, doğrusal kontrol olarak isimlendirilirler.

 

Açı pozisyon göstergesi

Açı pozisyon ölçüm göstergesi

 

        Profesyonel makine üreticilerinin kullandığı aksesuarlar olarak sunduğumuz açı pozisyon göstergesi, yaygın olarak kullanılmakla beraber açı pozisyon göstergesi açı sensörü ile birlikte özel makine ve proses gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. İvme sensörü teknolojisi ile yerçekimi kurallarına göre açı pozisyon göstergeleri açı konum bilgisini verir, kullanımı basit ve pratik olan fonksiyonel kompakt bir ürün olarak tercih edilmektedir ..

 

Ürün Açıklaması ;

 

      Açı pozisyonu veya konumu belirlemek için, bir ölçümleme gerektiğinde hareketli parçalardan oluşan bir ünitenin açı pozisyon konum ve hareket kabiliyetinin ölçümlenmesi için tasarlanan bir ivme açı sensörü ile çalışan gösterge üründür. Bu açı gösterge ve açı sensörü bir takım olarak tek parça bir dijital sayıcıdır,  Açı konum değerini göstergede dijital olarak (0,1) hassasiyetle gösterir.  Açısal gösterge olarak değişken açı pozisyon konumlarında, örneğin mekanik olarak hazırlanmış iki hareketli ünitenin açı sensörünün bir üniteye sabitlenmesiyle açı sensöründen alınan bilgi bağımsız olarak panel montajı yapılmış açı göstergesinden açısal pozisyon değeri alınır,  kullanımı ve uygulaması son derece basit ve ekonomik bir üründür..  İvme açı sensörü 2 metre kablo boyu ve açı göstergesi ile birlikte 24 vdc beslemeli olarak çalışır, açı göstergesi üzerinden açı ofset değer girişleride yapılabilmektedir açısal gösterge üzerinden açı ölçümü yaparken istenilen konumda resetleme yapılabilmektedir 

 

Uygulama Alanları ;

 

     Uygulamaları çok sayıda Baskı Presleri, Katlama Makineleri, Tekstil Makineleri, Paketleme Makineleri, Kağıt ve Selüloz Makineleri, Metal Şekillendirme ve Kesme Makineleri, Hareket kontrolleri, Değişken hız ekipmanları, Gıda işleme Makinaları, Pişirme ve ekipmanları karıştırma, Uygulama makineleri, Paketleme, Ağaç İşleme, Tekstil, Baskı, Dönüştürme, Ambalaj makine imalatında, Ahşap ve alüminyum makine imalatında, Saç işleme, Serigrafi baskı, Dolum ve konveyör Baskı makineleri,Paketleme makineleri ve Takım tezğahları. Vb. makine sistemlerinde doğrusal ve açısal ölçümlemeler için kompakt bir ürün olarak tercih edilir ve  bu tür kullanımlar için idealdir..Ürün İsmlendirmeleri ; Ürün için Açı Pozisyon numaratörü, Açı Mekanik numaratörü, Açı pozisyon göstergesi, Dijital Açı sayacı, Açı Dijital sayıcı, Açı Dijital metre, Angle Position indicator, Açı sayıcı, Açı Metre sayıcı, Açısal pozisyon göstergesi, Açı pozisyon kontrol, Açı kontrol, Açı kontrol Göstergesi, açı konum göstergesi olarak isimlendirilirler.

 

 

Açı Pozisyon Göstergesi OB24AD

Manyetik dijital tur ve adet sayıcı

açısal ölçüm göstergesi

Manyetik dijital tur sayıcı MDTS

 

        Profesyonel makine üreticilerinin kullandığı aksesuarlar olarak sunduğumuz manyetik dijital tur sayıcı göstergesi, yaygın olarak kullanılmakla beraber tur pozisyon göstergesi, manyetik sensörü ile birlikte özel makine ve proses gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. manyetik sensör teknolojisi ile mıknatıs ile temassız olarak anahtarlama yaparak gösterge üzerinden tur sayım bilgisini verir, kullanımı basit ve pratik olan fonksiyonel kompakt bir ürün olarak tercih edilmektedir ..

 

Ürün Açıklaması ;

 

   Manyetik indüksiyon yaklaşım sensörü, yuvarlak manyetik mıknatıs üzerinden temassız okuma yaparak çalışır. Okuma aralığı olarak yaklaşık 0.5 / 1 cm uzaklıktan manyetik yakınlık aralığı ayarlanarak sayım yapmaya başlar. Yapılan sayım değerlerini Panelde istenilen ve gereken durumda "RESET" düğmesini kullandığınızda, sayım değerlerini sıfırlayabilirsiniz. Dijital bir sayım yaparak ekran üzerinde rahat ve okunaklı bir sonuç verir kullanımı ve uygulaması kolay bir üründür fiyat performans açısından uygun maliyetli olup uygulamalara esnek bir çözüm sunar. Sayıcı Sökülüp takılabilir, reset anahtarı ile sıfırlama yapılabilir. Elektrik bağlantısı gerekmez ve pille çalışır,  adet sayma işlemleri için idealdir.

 

Uygulama Alanları ;

 

     Genelde mekanik pres kalıp sayacı, üretim sayacı, üretim bant sayacı, pres sayacı, adet sayma cihazı, üretim bandı sayacı gibi makina uygulamalarında kullanılır. çok sayıda Baskı Presleri, Katlama Makineleri, Tekstil Makineleri, Paketleme Makineleri, Kağıt ve Selüloz Makineleri, Metal Şekillendirme ve Kesme Makineleri, Hareket kontrolleri, Değişken hız ekipmanları, Gıda işleme Makinaları, Pişirme ve ekipmanları karıştırma, Uygulama makineleri, Paketleme, Ağaç İşleme, Tekstil, Baskı, Dönüştürme, Ambalaj makine imalatında, Ahşap ve alüminyum makine imalatında, Saç işleme, Serigrafi baskı, Dolum ve konveyör Baskı makineleri,Paketleme makineleri ve Takım tezğahları. Vb. makine sistemlerinde kullanılmak üzre kompakt bir ürün olarak tercih edilir ve  bu tür kullanımlar için idealdir

 

İsimlendirme olarak :

 

      Darbeli turmetre, dönmeli turmetre, Turmetre (Numaratör), universal turmetre, Numaratik Turmetre, tur / metre, Mekanik Darbe Sayıcı,turmetre,mekanik turmetre,çarpmalı turmetre,çarpmalı turmetre resetli,dijital saat, Dijital 5 haneli sayıcı turmetre vurmalı turmetre,5 haneli sayaç,Tur metresi,Mekanik tur sayıcı,Tur sayacı, Tur sayaç, Mekanik tur sayacı dönmeli turmetre,Darbeli turmetre,Turmetre (Numaratör),universal turmetre,Numaratik Turmetre,tur / metre,Mekanik Darbe Sayıcı Mekanik Pres Kalıp Sayacı Üretim Sayacı,üretim bant sayacı,pres sayacı,adet sayma cihazı,üretim bandı sayacı gibi...

Dijital takometre devir sayıcı

Takometre devir sayaç rpm gçstergesi

Dijital takometre OBDT


   Profesyonel makine üreticilerinin kullandığı aksesuarlar olarak sunduğumuz dijital takometre sayıcı göstergesi yaygın olarak kullanılmakla beraber motor veya dönen  bir ünitenin devir takometre göstergesi olarak kullanımında tercih edilmektedir, manyetik, indüktif veya foto elektrik sensörü ile birlikte kullanılabilir. Özel makine ve proses gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. manyetik veya indüktif bir sensör ile temassız olarak anahtarlama yaparak gösterge üzerinden RPM, devir, takometre sayım bilgisini verir ve aynı zamanda çift çıkış röle anahtarlaması vardır, kullanımı basit ve pratik olan fonksiyonel kompakt bir ürün olarak tercih edilmektedir ..

 

Ürün Açıklaması ;   OBDT dijital takometre kullanım alanı olarak ihtiyaç duyulan bir çok alanda kullanım kolaylığı sağlayan kompakt bir takometre üründür,devir sayacı, hız göstergesi, motor devir sayıcısı, hız rpm göstergesi, hız sensörü, hız ölçer, rpm ölçer, şeklide özelliklerini kullanabiliriz dijital takometre 4 haneli ( digitli ) LCD Ekran üzerinden RPM devir ölçümü yaparken aynı zamanda üzerindeki tuşlar ile menü içinden gerekli alt ve üst limit devirleri için ayarlamalar yapılabilir, motor veya dönen bir ünitenin RPM devrini ölçerken display bünyesinde bulunan 2 adet röle kuru kontak çıkışı ile alt devir veya üst devir sınırlandırması yaparak anahtarlama çıkışları ve sinyali alabiliriz böylelikle istenilen devir aralığında sistemin ayarlamasını kontrol etmiş oluruz  

 

Uygulama Alanları ;

 

     Genelde makineler üzerinde hız, devir, takometre sayacı olarak düşünülür ve belirli devirler aralığında çalışması düşünülen makina döner parçalarının devir takometre aralığı rahatlıkla bu ürün ile ayarlanabilir ..  Üretim sayacı, üretim bant sayacı, pres sayacı, adet sayma cihazı, üretim bandı sayacı gibi Makina uygulamalarında kullanılır.  çok sayıda Baskı Presleri, Katlama Makineleri, Tekstil Makineleri, Paketleme Makineleri, Kağıt ve Selüloz Makineleri, Metal Şekillendirme ve Kesme Makineleri, Hareket kontrolleri, Değişken hız ekipmanları, Gıda işleme Makinaları, Pişirme ve ekipmanları karıştırma, Uygulama makineleri, Paketleme, Ağaç İşleme, Tekstil, Baskı, Dönüştürme, Ambalaj makine imalatında, Ahşap ve alüminyum makine imalatında, Saç işleme, Serigrafi baskı, Dolum ve konveyör Baskı makineleri,Paketleme makineleri ve Takım tezğahları. Vb. makine sistemlerinde kullanılmak üzre kompakt bir ürün olarak tercih edilir ve  bu tür kullanımlar için idealdir

 

bottom of page